כל מי שמוכר באמזון בטוח שמע או נתקל בתופעה המעצבנת הזאת שנקראת hijackers (חוטפים)

לאחרונה Amazon יצאו בעדכון חשוב שיכול לעשות שינוי משמעותי לכל מי שעוסק ב- מסחר באמזון ואולי לשים סוף לסוגיה הזאת!

מסחר באמזון
מה זה בכלל Hijackers? 

בואו ונקווה שלא נצטרך לשמוע יותר את הביטוי הזה קודם כל…

הפירוש של המילה הוא "החוטף" ולמעשה מה שקורה זה שכל מוכר צד שלישי יכול להשתלט לך על העמוד מכירה ובעצם לזכות בBuybox, מה שאומר שכל מכירה שנעשית בדף המכירה הולכת אליו.

החוטף פועל בכל מיני שיטות שונות, למשל: קונה סחורה שדומה למוצר שלך (במקרים מסוימים לא כל כך דומה אפילו) ומוכר במחיר יותר נמוך משלך ובכך הוא משתלט לך על הBuy Box.

במקרים שמוכר הPrivate Label לא עשה רישום למותג שלו באמזון (Brand Registery), "החוטף" אפילו יכול לשנות את התמונות בדף המכירה כרצונו וממש בצורה שממש לא הוגנת כלפינו המוכרים כמותג פרטי, אין לנו שליטה על הנעשה ואנחנו נאלצים לנקוט בכל מיני אמצעים בשביל להעיף אותו מדף המכירה שלנו, כמו לאיים עליו במכתב אזהרה עם תביעה משפטית או להוריד את המחיר בשביל לזכות בBuybox או אפילו לקנות ממנו את המלאי שלו, לצלם לאמזון ולהראות שהוא מוכר מוצר שהוא לא שלך ורק אז אמזון יוציאו אותו מהליסט שלך.

אז מה בעצם העדכון הכל כך חשוב הזה שהולך לעזור לכל מי שעוסק ב- מסחר באמזון
בקצרה, אמזון תדרוש אישור מהחוטפים למכור את המוצר של מותגים הפרטיים באמזון. חלקנו קיבלו מייל לא מזמן (אני לא קיבלתי) שחלק ממנו אומר ככה:

Sellers need to seek approval by August 30th, 2016. If you do not obtain approval before 8/30, the listings for" these products will be removed."

מוכרים שהם (בעצם החוטפים) צריכים לבקש אישור להמשיך ולמכור את המוצרים שהם בעצם השתלטו עליהם עד התאריך 8.30, מי שלא יבקש פשוט אמזון יסירו (מעולה בשבילנו).

בנוסף אמזון דורשים עכשיו מהחוטפים להמציא 3 חשבוניות של קנייה על הסחורה ואז הם יכולים למכור את המוצר, יותר מקשים על החוטפים אבל עדיין יש להם דרכים להצליח לעשות את זה..

ככה נראה המייל, מקור מאתר: Jungle Scout (כלי למציאת מוצרים רווחיים באמזון)

מסחר באמזון

מה הכי חשוב לעשות עכשיו?

אוקיי שום דבר מיוחד, אלה אם כן לא עשית ברנד רג'יסטרי – הכוח שלו עולה משמעותית!

עד היום לBrand Registery היו כמה יתרונות אבל עכשיו הוא נהיה קלף מאוד משמעותי,

לפני העדכון הזה, עצם הרישום כן נתן לנו טיפה הגנה מפני "חוטפים" אבל עכשיו זה משהו מאוד הכרחי.
למה העדכון הזה חשוב כל כך?

העדכון הזה חשוב משום שהוא מגביל את איך שאנשים יכולים למכור מוצרים שהם מותג פרטי באמזון,

עכשיו זה לא כל כך קל לכל אחד למשום כל מוצר שהוא רק רוצה, עכשיו הוא יוכל למכור רק מוצר שרשום כברנד.

בשלב הזה, לא ברור עדיין אם העדכון הזה ישפיע על מותגים גדולים או על כל מי שמוכר כפרייבט לייבל.

עד כאן המאמר על " מסחר באמזון – הסוף של הHijackers? "

מקווה שנהניתם מהתוכן, אשמח לשמוע את דעתכם או לענות לשאלות שלכם בתגובות כאן למטה.

מוזמנים לקבוצת הפייסבוק שם יש הרבה טיפים על מכירת מוצרים באמזון או לעשות לייק לעמוד הפייסבוק

9 תגובות

 1. היי אור,
  רציתי לשאול אם אפשר
  א- ציינת בפוסט שרכשת קורס,האם אפשר לדעת איזה קורס רכשת והאם אתה ממליץ עליו?
  ב- כשאתה אומר שצריך לרשום את המוצר שלך כמותג פרטי,מה העלות של רישום כזה,והיכן מבצעים את הרישום,האם רק באמזון או שבמקומות נוספים?

  1. היי תמיר
   אני מעדיף לא להמליץ כאן בפומבי על הקורס שרכשתי אבל לדעתי כל הקורסים בארץ מאוד דומים (לא עשיתי את כולם אבל זאת דעתי).
   רישום המוצר כמותג פרטי הוא ללא עלות, מבצעים את הרישום באתר אמזון… (מעבר לכך יש רישומים כמו TRADE MARK ו COPY RIGHTS שזה כבר נושאים אחרים)

   1. היי אור
    אני נהנה ולומד המון ממך אני מאד מבין אותך לא לפרסם בפומבי למי אתה ממליץ ללמוד. אני אישית זקוק יותר לפרקטיקה כלומר להתחיל להניע גלגלים אשמח לקבל בפרטי המלתה לליווי אישי קצר. תודה

    1. היי אריה,
     לדעתי פשוט תבחר מישהו שמעביר קורסים ותרוץ איתו. זה יתן לך בסיס טוב, את הסודות האמתיים של העסק הזה לומדים באופן עצמאי עם דברים שאתה מנסה ועובדים לך

 2. את הפוסט הקודם זה לא פרסם אז אכתוב שוב
  היי אור
  אני מבצע מחקר אודות מוצר מסוים שדירוגו 100,000 בקטגוריית home&kitchen ולפי התחזית של jonglescout דירוג שימכור כ60 50 מוצרים בחודש. גם אם נתייחס רק ל50%-60% מהמכירות עדין מדובר בכ-30 מכירות חודשיות, דבר שיספק אותי מאוד להתחלה. השאלה אם זה נכון להוות בתחזית ככלי מרכזי לגיבוש החלטת מכירת מוצר
  תודה, ניב

  1. היי ניב ג'אנגל סקאוט מספק הערכה של כמות מכירות על פי דירוג ה-BSR של המוצר, אתה צריך להסתכל לא רק על מוצר אחד אלה על כל המוצרים שנמצאים ב1-3 דפים הראשונים.
   30 מכירות בחודש לדעתי זה לא הרבה בכלל, הייתי ממליץ לך לשאוף להשיק מוצר שתוכל למכור ממנו לפחו 10 ביום. ממליץ לך לעבור על 2 המדריכים שכתבתי בבלוג
   פרמטרים למציאת מוצר באמזון: http://bit.ly/2cHhEqj
   איך למצוא מוצר למכירה באמזון: http://bit.ly/2czsPUn

   1. ולכל מקרה, ניתן להתבסס על ההערכה הזאת לדעתך? היא נכונה? מנותקת מהמציאות? יכול להיות שאני לא אמכור בכלל למרות שכתוב 50 בחודש?

    1. נכון מאוד למרות שסביר להניח שבסוף כן תמכור את הסחורה, וכן מומלץ לעקוב אחרי המוצר שבועיים – חודש, לבדוק בכלים שיש שהוא לא מוצר עונתי, ובכללי להסתכל על הרקע של הנישה שאתה מעוניין להיכנס אליה. נכנסתי לזה לעומק בסרטונים שהכנתי תעבור עליהם 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *